Wirtualne biuro jako przykład efektywnego outsourcingu

, , Leave a comment

Polka gospodarka zmienia się w oczach. A patrząc na nią z perspektywy ostatnich kilkunastu lat nie sposób nie dostrzec prawdziwego postępu na szeroką skalę. Od skoncentrowania na rolnictwie i przemyśle rodzime przedsiębiorstwa przeszły do sektora usługowego. To on rozwija się dzisiaj najbardziej dynamicznie.

Z usług korzystają już nie tylko klienci indywidualni, ale także przedsiębiorstwa. W ramach tak zwanego outsourcingu wykonywanych jest szereg działań, które jeszcze nie dawno realizowano w ramach podmiotu działalności gospodarczej. Dzisiaj coraz częściej zleca się je zewnętrznym wykonawcom. Przykłady można mnożyć długo, obsługa księgowa, pomoc prawna czy doradztwo. Jednym z nowocześniejszych pomysłów na outsourcing jest wirtualne biuro.

Firma bez siedziby

Sektor usługowy zmienia się, a jednym z najwyraźniej dostrzeganych objawów tego procesu jest praca zdalna. Wykonuje ją coraz więcej osób, decydujących się na bycie wolnym strzelcem i prowadzenie własnej działalności. W wielu przypadkach stacjonarne biuro nie jest tu przydatne na co dzień. Z drugiej strony firmę trzeba gdzieś zarejestrować. Można co prawda zrobić to w domu, ale takie rozwiązanie ma sporo wad. Po pierwsze granica pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym zaczyna się zacierać.

Nieliczni potrafią latami wykonywać swoje obowiązki służbowe w domu. Większość raczej prędzej niż później ma zwyczajnie dosyć. W takim wypadku wirtualne biuro Warszawa jest jedną z lepszych alternatyw. Za rozsądne pieniądze zyskuje się nie tylko służbowy adres w dobrej dzielnicy, ale także sekretariat i biurko do pracy. Poza tym nie trzeba mierzyć się z toną materiałów promocyjnych, jakie regularnie napływają do każdej prężnie funkcjonującej firmy.

Dodatkowe usługi

Wirtualne biuro oferuje swoim klientom różne rozwiązania. W zależności od wybranego pakietu, mogą oni liczyć na obsługę skrzynki mailowej i odbieranie telefonów, ale także wsparcie techniczne, prawne czy księgowe. W ramach jednej usługi zyskuje się zatem wszechstronny outsourcing. A w razie potrzeby poszczególnych wykonawców nie trzeba szukać, są dostępni od ręki dla klientów wirtualnego biura. Znaczna różnorodność usług świadczonych na rzecz odbiorców przekłada się na rosnące zainteresowanie tego rodzaju outsourcingu. W Polsce działa już sporo firm specjalizujących się w takim działaniu. Szukając wirtualnego biura dla siebie, nie należy jednak godzić się na pierwszą z brzegu propozycję.

Niektórzy bowiem zwyczajnie oferują podnajęcie własnego mieszkania czy pokoju. Takie miejsce nie zrobi dobrego wrażenia na klientach, nie mówiąc już o braku merytorycznego wsparcia z zakresu prowadzenia ksiąg, archiwizowania dokumentacji czy doradztwa prawnego. Lepiej poszukać profesjonalnego wykonawcy. Firmy, która zdążyła już zdobyć spore grono klientów i wyrobiła sobie renomę. Nawet jeżeli jej usługi kosztują więcej, to z całą pewnością przyczynią się do rozwoju działalności swojego klienta. Usprawnią wiele procesów i codziennych zadań. A to już bardzo dużo.

 

Leave a Reply